Akwarystyka

Informacja

  • Banner

Akwarystyka 

Akwarystyka to coraz popularniejsze hobby - zajmowanie się swoim akwarium jest nie tylko odprężające, ale także bardzo pouczające, zwłaszcza dla najmłodszych. Coraz więcej zarówno dzieci, jak i dorosłych pasjonuje się tą formą spędzania czasu - właśnie dla takich osób hurtownie akwarystyczne sprzedają bardziej lub mniej profesjonalne akcesoria akwarystyczne. Akwarystyczny sklep internetowy Lidia Horti Logistic ma w swojej ofercie artykuły akwarystyczne dla osób, które zajmują się hodowlą rybek w oczkach wodnych.

Jest 32 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Akwarystyka: oczka wodne

Akwarystyka obejmuje także oczka wodne. To bardzo wdzięczna ozdoba każdego ogrodu. Jednak żeby sadzawka zachwycała domowników każdego dnia, to należy o nią dbać. Hurtownie akwarystyczne oferują szereg akcesoriów, które ułatwiają dbanie o oczko wodne. Co należy robić, by cieszyć się czystą wodą i zdrowymi roślinami?

Czystość

Najlepiej do utrzymania w czystości oczek wodnych nadają się filtry i pompy. Sklep internetowy akwarystyczny Lidia Horti Logistic ma w swojej ofercie m.in. naturalny materiał filtracyjny. Nie dopuszcza on do zastania wody (co sprzyja rozwojowi glonów). Dodatkowo należy pamiętać o mechanicznym zbieraniu z oczek (zwłaszcza jesienią) opadających liści. Żeby tego uniknąć można zamontować w oczku specjalną siatkę.

Zawsze też warto dodawać do wody specjalne środki do oczek wodnych, które uniemożliwiają glonom (w tym sinicom) rozwój. Hurtownie akwarystyczne mają różne środki przeciw glonom, jednak my szczególnie polecamy produkty marki Tetra, jednego z liderów na rynku akwarystycznym.

Ryby

Jeżeli decydujesz się na oczko wodne z rybkami, to upewnij się, że ma ono minimum metr głębokości. To gwarancja, że zwierzętom nie zabraknie tlenu nawet jak woda zamarznie lub bardzo się nagrzeje. Oprócz odpowiednich warunków przestrzennych powinno się również zadbać o odpowiedni pokarm dla ryb. Akwarystyczny sklep internetowy Lidia Horti Logistic ma w swojej ofercie wysokogatunkowy pokarm dla ryb w opakowaniach o różnej wielkości.

Akwarystyka ogranicza się nie tylko do posiadania akwarium - pamiętaj jednak, że dbanie o ryby i rośliny w oczku wodnym wymaga więcej uwagi, zwłaszcza jeżeli nie zdecydujesz się na zakup filtrów i pompy, które pozwolą utrzymać zbiornik w czystości.

Akwarystyka ogrodowa dla początkujących

Akwarystyka ogrodowa dla początkujących to nie lada wyzwanie - należy zwracać uwagę na dodatkowe rzeczy, które mogą utrudnić hodowanie ryb i roślin w oczku wodnym. Chodzi tutaj głównie o czynniki zewnętrzne, takie jak różne warunki atmosferyczne czy opadające liście i wpadające do sadzawki owady oraz - czasami - nieczystości. Prawie każdy sklep internetowy akwarystyczny jednak wyposażony jest w niezbędne do utrzymania czystości środki, które pomogą każdemu początkującemu akwaryście.

Internetowa hurtownia ogrodnicza Lidia Horti Logistic sprzedaje także akcesoria dla zwierząt oraz akcesoria do ogrodu, które umilą Ci relaks w przydomowym ogródku.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą nasion holenderskich.

Śledź nas na Facebooku