Agrotkaniny

Informacja

  • Banner

Agrotkaniny 

Agrotkaniny i maty po które w swojej ofercie ma internetowa hurtownia ogrodnicza Lidia Horti Logistic, to najwyższej jakości maty ogrodnicze, wykorzystywane przy roślinach uprawnych. Wykorzystuje się je zarówno na plantacjach, jak i w przydomowych ogródkach. Maty ogrodnicze mają żywotność od 2 do 6 lat. Do ich produkcji wykorzystuje się mocne, polipropylenowe nitki, a do montażu: specjalne szpilki do agrowłókniny.

Jest 28 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów

Poznaj zalety naszych mat ogrodniczych

Agrotkaniny ogrodowe, sprzedawane przez hurtownię Lidia Horti Logistic, mają za zadanie:
    • zwiększyć efektywność plonów,
    • zachować optymalną wilgotność gleby,
    • utrzymać najlepszą dla roślin temperaturę,
    • uniemożliwić wzrost chwastów.

Maty ogrodnicze różnią się od siebie gramaturą i kolorem. Wyróżniamy m.in. agrotkaniny brązowe, czarne, zielone i białe. Do ich zamocowania niezbędne są szpilki do agrowłókniny, które zabezpieczą materiał nawet podczas porywistych burz.

Przeznaczenie i funkcje czarnych i brązowych agrotkanin ogrodowych

Włókniny podsiąkowe wykorzystuje się głównie na plantacjach truskawek i warzyw. Zastosowanie maty ogrodniczej pomaga ograniczyć używanie środków chemicznych (np. środków ochrony roślin). Najpopularniejsze na rynku są agrotkaniny czarne o różnej gramaturze: od 50 do 160g/m2. Do tego materiału, m.in. ze względu na jego grubość, należy kupić specjalne szpilki do agrowłókniny, ponieważ inne szpilki mogą nie utrzymać mat na miejscu.

Agrotkaniny brązowe i czarne znacznie poprawiają warunki do rozwoju roślin. Włókniny podsiąkowe nie tylko chronią je przed zmarznięciem i upałami, ale również zapewniają im nieograniczony dostęp do wody. Ograniczają również wzrost chwastów, które kradną cenne mikroskładniki z gleby. Przy roślinach uprawnych są nieocenione.

Maty ogrodnicze – zalety

Agrotkaniny brązowe i czarne z hurtowni Lidia Horti Logistic dostępne są w różnych gramaturach, dzięki czemu każdy pasjonat ogrodnictwa znajdzie w ofercie coś dla siebie. Maty ogrodnicze to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupowanie środków ochrony roślin. Jest to również zdrowsza opcja i na pewno bardziej się opłaca w przypadku większych plantacji. Interesuje Cię agrotkanina brązowa lub czarna  pod truskawki do domowego ogródka? Montaż maty przy pomocy szpilek do agrowłókniny oszczędzi Twój czas, który poświęcałbyś na regularne nawożenie roślin.

Przy zakupie mat ściółkowych warto kupić cały zestaw ze szpilkami do agrowłókniny. Maty ogrodnicze należy mocować specjalnymi szpilkami. Szpilki do agrowłókniny są elastyczne i można je wykorzystać wielokrotnie. Często mają one dodatkowe zęby, które pomagają utrzymać włókniny podsiąkowe na miejscu nawet podczas gwałtownych burz.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą nasion holenderskich.

Śledź nas na Facebooku